Бібліотека

СЛОВ’ЯНСЬКА ПИСЕМНІСТЬ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Мова – це форма нашого життя,
життя культурного й національного,
це форма національної організації.
Іван Огієнко

У травні громадськістю України відзначаються два свята, знакових для кожної національно-свідомої людини, – День Європи (16 травня) і День слов’янської писемності та культури (24 травня).

Детальніше...

Звіт про зустріч з Ніною Федорівною Клименко

25.02.2015 року кафедра загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології організувала зустріч із українським мовознавцем, членом-кореспондентом НАН України, доктором філологічних наук, професором, членом комісії з питань словотвору при Міжнародному комітеті славістів, автором понад 300 наукових праць Ніною Федорівною Клименко.

Детальніше...

Участь кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології у науково-практичному семінарі "Незгасне сяйво Еллади: діалог культур України і Греції", який відбувся на базі спеціалізованої школи № 94 "Еллада" з поглибленим вивченням нов

5 грудня 2014 року на базі спеціалізованої школи № 94 "Еллада" з поглибленим вивченням новогрецької мови відбувся науково-практичний семінар "Незгасне сяйво Еллади: діалог культур України і Греції", у якому взяли участь аташе Посольства Грецької Республіки в Україні Іоанніс Георгопулос, завідувач кафедри елліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка доц. Савенко А. А., к. істор. наук Єрмаков І. Г., директори шкіл Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, а також доцент кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології Любченко Т. В. та викладач Петрова Г. Л.

Мета семінару – сприяти визначенню шляхів становлення гармонійної, гуманної, толерантної, творчо розвиненої особистості, яка володіє високими моральними якостями.

Під час роботи семінару доцент Любченко Т. В. виступила з презентацією про діяльність кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології, де закцентувала увагу на необхідності тісних зв’язків кафедри зі спеціалізованими школами, в яких учні вивчають новогрецьку мову. Такі зв’язки сприятимуть свідомому вибору випускників шкіл того навчального закладу, де вони зможуть не тільки набути фах, пов’язаний зі знанням новогрецької мови, але і стати професіоналом своєї справи.

Учасники семінару дійшли висновку, що пріоритетною у розвитку життєвої компетентності особистості сучасної людини має бути полікультурна компетентність – орієнтація на культурну спадщину власного народу та світової спільноти, оволодіння національними і світовими духовними та культурними цінностями, толерантне ставлення до інших культур, готовність і вміння взаємодіяти з їх представниками.

Концерт-презентація книги Анатолія Шевченка “Музыка Эллады”

З 23 лютого по 27 лютого 2015 року
кафедра загального і порівняльного мовознавства
та новогрецької філології
проводить заходи до відзначення Тижня кафедри

24 лютого 2015 року магістри Київського національного лінгвістичного університету, які вивчають новогрецьку мову, разом із докторанткою кафедри Любченко Т. В відвідали концерт-презентацію книги Анатолія Шевченка “Музыка Эллады”, який відбувся у Будинку актора Спілки театральних діячів України, за підтримки Видавничого дому Дмитра Бураго. Анатолій Шевченко вперше реконструював процес розвитку давньогрецької системи нотації. Зокрема, він розшифрував найдавніші, які дійшли до нас, пам'ятки античної музики (VI століття до н.е.) – ієратичну звукову формулу, що виконувалася під час жертвоприношення на Панафінейських іграх.

Антична давньогрецька музична культура формувалася у взаємодії з музичними традиціями Давнього Сходу. Водночас вона започаткувала культуру нового типу – європейську музичну культуру. У цьому полягає її своєрідність, її роль та історичне значення в еволюції музичного мислення.

Із усього різноманіття музичного інструментарію античності кіфара займала центральне місце в музиці еллінів (аналогічно ролі фортепіано в сучасній музиці) і виявляла себе у двох основних формах: кіфародії (спів у супроводі кіфари) і власне кіфаристиці (суто інструментальне виконання).

У наш час, коли активно відбувається процес узагальнення досвіду різних культур Сходу і Заходу, відчуття античної музики становить інтерес не тільки в історичному аспекті, але й є важливим фактором у розумінні багатьох проблем, що виникають у зв'язку з цим, у сучасній музиці.

Свято словника

Другий рік поспіль кафедра загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології відзначає СВЯТО СЛОВНИКА, яке проходило з 17 по 21 листопада 2014 року.

Детальніше...

Київський національний
лінгвістичний університет

тел.: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)
тел.: +38 (044) 529-82-86 (приймальна комісія)
факс: +38 (044) 287-67-88
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

03150, Україна
м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73

Зберегти

Зберегти