Бібліотека

Участь кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології у науково-практичному семінарі "Незгасне сяйво Еллади: діалог культур України і Греції", який відбувся на базі спеціалізованої школи № 94 "Еллада" з поглибленим вивченням нов

5 грудня 2014 року на базі спеціалізованої школи № 94 "Еллада" з поглибленим вивченням новогрецької мови відбувся науково-практичний семінар "Незгасне сяйво Еллади: діалог культур України і Греції", у якому взяли участь аташе Посольства Грецької Республіки в Україні Іоанніс Георгопулос, завідувач кафедри елліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка доц. Савенко А. А., к. істор. наук Єрмаков І. Г., директори шкіл Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, а також доцент кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології Любченко Т. В. та викладач Петрова Г. Л.

Мета семінару – сприяти визначенню шляхів становлення гармонійної, гуманної, толерантної, творчо розвиненої особистості, яка володіє високими моральними якостями.

Під час роботи семінару доцент Любченко Т. В. виступила з презентацією про діяльність кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології, де закцентувала увагу на необхідності тісних зв’язків кафедри зі спеціалізованими школами, в яких учні вивчають новогрецьку мову. Такі зв’язки сприятимуть свідомому вибору випускників шкіл того навчального закладу, де вони зможуть не тільки набути фах, пов’язаний зі знанням новогрецької мови, але і стати професіоналом своєї справи.

Учасники семінару дійшли висновку, що пріоритетною у розвитку життєвої компетентності особистості сучасної людини має бути полікультурна компетентність – орієнтація на культурну спадщину власного народу та світової спільноти, оволодіння національними і світовими духовними та культурними цінностями, толерантне ставлення до інших культур, готовність і вміння взаємодіяти з їх представниками.