Концерт-презентація книги Анатолія Шевченка “Музыка Эллады”

З 23 лютого по 27 лютого 2015 року
кафедра загального і порівняльного мовознавства
та новогрецької філології
проводить заходи до відзначення Тижня кафедри

24 лютого 2015 року магістри Київського національного лінгвістичного університету, які вивчають новогрецьку мову, разом із докторанткою кафедри Любченко Т. В відвідали концерт-презентацію книги Анатолія Шевченка “Музыка Эллады”, який відбувся у Будинку актора Спілки театральних діячів України, за підтримки Видавничого дому Дмитра Бураго. Анатолій Шевченко вперше реконструював процес розвитку давньогрецької системи нотації. Зокрема, він розшифрував найдавніші, які дійшли до нас, пам'ятки античної музики (VI століття до н.е.) – ієратичну звукову формулу, що виконувалася під час жертвоприношення на Панафінейських іграх.

Антична давньогрецька музична культура формувалася у взаємодії з музичними традиціями Давнього Сходу. Водночас вона започаткувала культуру нового типу – європейську музичну культуру. У цьому полягає її своєрідність, її роль та історичне значення в еволюції музичного мислення.

Із усього різноманіття музичного інструментарію античності кіфара займала центральне місце в музиці еллінів (аналогічно ролі фортепіано в сучасній музиці) і виявляла себе у двох основних формах: кіфародії (спів у супроводі кіфари) і власне кіфаристиці (суто інструментальне виконання).

У наш час, коли активно відбувається процес узагальнення досвіду різних культур Сходу і Заходу, відчуття античної музики становить інтерес не тільки в історичному аспекті, але й є важливим фактором у розумінні багатьох проблем, що виникають у зв'язку з цим, у сучасній музиці.