Бібліотека

Традиційна Міжнародна освітньо-культурна програма Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α цього року тривала протягом 39 днів (з 03.06. 2014 р. по 10.07. 2014 р.) за підтримки Афінського національного університету імені Каподистрії, який щиро вітав у своїх стінах студентів з усієї Європи, серед яких були і студентки Київського національного лінгвістичного університету – Краснокутська Олена та Арєфа Вероніка.

Студентки 3 курсу факультету перекладачів напряму підготовки Філологія “Переклад” (новогрецька та друга іноземна мова) мали змогу відвідувати заняття з практичного курсу новогрецької мови, з історії мови та літератури Греції, спілкуватися з професорсько-викладацьким складом Афінського національного університету імені Каподистрії. Краснокутська Олена отримала також іменну стипендію в розмірі 500 євро.

Окрім навчальних занять програмою Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α було передбачено  знайомство з культурою та історією країни, зокрема з історичними та археологічними пам’ятками Давньої Греції, відвідування найвідоміших музеїв, театрів країни.

По закінченні програми Олена й Вероніка отримали Почесні дипломи учасників програми Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α і, головне, – незабутні враження, цінний досвід спілкування з носіями мови.

Поділилися своїми враженнями про перебіг цьогорічної програми наші студентки і з викладачами кафедри.
“Освітня програма Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α – це одна з програм, яка спрямована на поглиблене вивчення новогрецької мови і культури Греції. Ми навіть не могли уявити, що саме вона вплине на подальші наші плани, пов’язані з вивченням новогрецької мови. Незважаючи на напружену навчальну роботу, ми мали змогу набути ще й дивовижний життєвий досвід, живе спілкування з носіями мови, прекрасний відпочинок і, без сумніву, відкрити для себе ті перспективи, про які до цього не могли навіть і мріяти. Але найцікавіші спогади – це всі учасники програми: колорит особистостей, країн, звідки приїхали студенти. Викладацький склад був просто прекрасний, надзвичайно талановитий та професійний, про що свідчить той факт, що всі предмети студенти нарекли іменами лекторів. “Ти йдеш на Еффі?” – Так, це питання розуміють правильно тільки студенти програми.

Кожна екскурсія яскраво закарбувалася в пам'яті, адже такі неймовірно красиві, наповнені історією не одного тисячоліття, місця можна знайти тільки в Афінах. Краще ніж читати про все це, може бути лише можливість пережити це самому, отримати весь спектр емоцій і знань, зануритися в життя греків.

Безумовно, більшість студентів були б дуже вдячні за можливість взяти участь у такій програмі, а у кого вона є – радимо обов’язково скористатися. Програма Θ.Υ.Ε.Σ.Π.Α мотивує до більш свідомого вивчення новогрецької мови і надихає брати участь і в інших міжнародних програмах”.

Кафедра загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології вдячна Міністерству освіти та релігії Греції, Афінському національному університету імені Каподистрії, Посольству Греції в Україні за надану можливість культурного й освітнього обміну. Сподіваємося на подальшу співпрацю, яка сприятиме розширенню й укріпленню культурних, наукових і освітніх зв’язків Греції та України.