Кафедра японської філології

Порядок проведення семестрового контролю в дистанційному режимі з використанням ІТ-технологій з усіх навчальних дисциплін на факультеті сходознавства

Вимоги до написання і захисту кваліфікаційної роботи магістра з японської філології (Галузевий переклад: японська мова, англійська мова)

Історія

Кафедра японської філології була створена у 2013 році в результаті реорганізації та перейменування кафедри мов і цивілізацій Далекого Сходу, заснованої 1 жовтня 2005 року, відповідно до вимог закону України «Про вищу освіту». Є структурним підрозділом факультету сходознавства КНЛУ.

До травня 2020 року кафедру очолював кандидат філологічних наук, доцент, старший науковий співробітник Пирогов Володимир Леонідович. З травня 2020 року кафедру очолює кандидат філологічних наук, доцент Кравець Катерина Петрівна.

Кафедра є співорганізатором міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій з різних галузей східної філології. За останні п’ять років науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у більше ніж 70 наукових конференціях, з них більше 40 – міжнародні, в тому числі за кордоном.

Впродовж 2015 – 2020 рр. співробітниками кафедри було надруковано більше 40 статей у фахових та міжнародних виданнях.

Також кафедра японської філології КНЛУ разом з посольством Японії в Україні є щорічним співорганізатором таких заходів як:

Всеукраїнський письмовий конкурс з японської мови (Ruugaku Shiken),

Всеукраїнський конкурс промов японською мовою (Benron Taikai).

На кафедрі здійснюється співпраця з кількома закладами вищої освіти й академічними установами зарубіжних країн, зокрема, такими, як:

Японська Фундація (сертифікат "Sakura Network Membership" 2020-2024),

Осакський університет економіки і права (м. Осака, Японія, угода про співробітництво від 01.06.2018),

Японський університет економіки (м. Фукуока, Японія, меморандум про співпрацю від 05.08.2020).

Завдяки даним партнерам науково-педагогічні працівники кафедри мають змогу переймати міжнародний викладацький досвід; реалізовувати спільні міжнародні академічні та науково-дослідні проекти, проводити спільні конференції, семінари; отримувати навчальні матеріали з японської мови; студенти та викладачі мають змогу безпосередньо або в дистанційній формі проходити мовні стажування в Японії за різними програмами обміну.

Завідувач кафедри японської філології
— кандидат філологічних наук, доцент Кравець Катерина Петрівна.

Науково-педагогічний склад кафедри:

1. Кравець Катерина Петрівна — завідувач кафедри, кандидат філологічних наук, доцент

2. Пирогов Володимир Леонідович  кандидат філологічних наук, доцент, старший науковий співробітник

3. Свердлова Тетяна Геннадіївна  кандидат педагогічних наук, доцент

4. Наумова Юлія Станіславівна  кандидат психологічних наук, доцент

5. Вознюк Ганна Анатоліївна  кандидат філологічних наук, викладач

6. Грикун Юлія Олегівна  старший викладач

7. Бондаренко Євгенія Олександрівна  викладач

8. Дементьєва Тетяна Сергіївна  викладач, старший лаборант

9. Клепак Анастасія Валеріївна  викладач

10. Родзінська Ольга Юріївна  викладач

11. Стратілат Юлія Валентинівна  викладач

12. Хаякава Ацуко  викладач

13. Хоменко Наталія Василівна  викладач

14. Шепельська Ірина Юріївна  викладач

15. Щербань Наталія Ігорівна  викладач

Освітня діяльність:

Кафедра забезпечує підготовку фахівців з японської мови за

першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти

спеціальністю 035 Філологія

спеціалізацією 035.069 Східні мови та літератури (переклад включно), перша – японська

освітньо-професійною програмою Японська мова і література та переклад, західноєвропейська мова

другим (магістерським) рівнем вищої освіти

спеціальністю 035 Філологія

освітньо-професійною програмою Галузевий переклад: японська мова, англійська мова

другим (магістерським) рівнем вищої освіти

спеціальністю 035 Філологія

освітньо-професійною програмою Східна філологія: японська мова і література, переклад, методика навчання

Кафедра забезпечує викладання низки дисциплін циклів фундаментальної і професійної підготовки.

Навчальні дисципліни:

Перший (бакалаврський) рівень

1.Японська мова (I-IV курси)

2.Практична фонетика японської мови (I курс)

3.Практична граматика японської мови (I-II курси)

4.Вступ до японської філології (I курс)

5.Ієрогліфіка (I курс)

6.Історія японської літератури (II-III курси)

7.Історія японської мови (III курс)

8.Практичний курс перекладу (японська і українська мови) (III-IV курси)

9.Лексикологія японської мови (III курс)

10.Теоретична граматика японської мови (IV курс)

11.Усний двосторонній переклад (японська і українська мови) (IV курс)

12.Перекладацька практика з японської мови (IV курс)

13.Низка навчальних дисциплін за вільним вибором студента (II – IV курси)

Другий (магістерський) рівень

1.Культура мовлення японською мовою (V курс)

2.Низка навчальних дисциплін за вільним вибором студента (V курс)

3.Перекладацька практика з японської мови (VI курс)

Наукова діяльність:

На кафедрі проводяться дослідження за темою: «Актуальні проблеми дослідження і викладання японської мови та літератури». Пріоритетними напрямами наукової діяльності кафедри є дослідження японської мови і літератури, а саме: когнітивний, порівняльно-історичний, лінгвокультурологічний аспекти.

03150, Україна,
вул. Лабораторна 5/17 (корпус № 3), кім. 708
тел.: +38 (044) 529-49-16
Офіційний веб-сайт кафедри: http://fareast.knlu.edu.ua/