Бібліотека

Міжвузівські зв’язки кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології і кафедри елліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка

9 жовтня 2014 року за сприяння Посольства Грецької Республіки в Україні, Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту української мови НАН України та Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України відбулася міжнародна наукова конференція “Сучасна філологія: парадигми, напрямки, проблеми”, у рамках якої було проведено Наукові читання, присвячені 75-річчю від дня народження д. філол. н., проф., члена-кореспондента НАН України Ніни Федорівни Клименко та 15-річчю діяльності кафедри елліністики. У цих заходах взяли участь і викладачі кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології: доц. Любченко Т. В., ст. викл. Грекова М. А., викл. Кошель В. В., викл. Петрова Г. Л., а також  студенти 3 курсу напряму підготовки Філологія “Переклад (новогрецька та друга іноземна мова)” і студенти магістратури цієї ж спеціальності.

З вітальними словами на Наукових читаннях виступили: Надзвичайний і повноважний посол Грецької Республіки в Україні Василіс Пападопулос, проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка к. філол. н., проф. П.О. Бех, заступник директора з наукової роботи Інституту філології д. філол. н, проф. О.С. Снітко, директор Інституту української мови НАН України д. філол. н., проф. П.Ю. Гриценко.

Викладачі кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології разом зі студентами стали учасниками презентації актуальних вибраних праць проф. Н. Ф. Клименко з проблем теоретичного і прикладного мовознавства: морфеміки, словотвору, лексикології та лексикографії української і новогрецької мов, перекладознавства, зіставно-типологічного мовознавства (Клименко Н.Ф. Вибрані праці : [Упоряд. Є. А. Карпіловська, О. Д. Пономарів, А. О. Савенко] / Н. Ф. Клименко – К. : Видавничий дім Дмитра Бураго, 2014. – 728 с.). Знайомство з цими працями дасть змогу нашим студентам скористатися ними у процесі навчальних занять та при підготовці магістерських досліджень.

10 жовтня 2014 року доцент кафедри загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології Любченко Т.В. взяла участь у художньому вечорі “Вічне відлуння Еллади”, присвяченому 15-річчю діяльності кафедри елліністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під час заходу студенти декламували давньо- та новогрецьку поезію в оригіналах і перекладах; учні шкіл, де вивчається новогрецька мова, презентували грецькі народні танці.

Кафедра загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології щиро вітає Ніну Федорівну Клименко з 75-річчям та кафедру елліністики з 15-річчям діяльності! Бажаємо благополуччя і творчої наснаги.