Запрошуємо Вас
на підготовче відділення
для іноземних громадян
факультету слов’янської філології
Київського національного лінгвістичного університету!
Підготовче відділення для іноземних громадян факультету слов’янської філології Київського національного лінгвістичного університету було засноване в 1979 році. Щорічний набір іноземних слухачів становить понад 100 осіб. На відділенні навчаються студенти з Китайської Народної Республіки, Республіки Корея, Японії, країн Західної Європи і Близького Сходу, Турецької Республіки, США та ін. За 40 років роботи підготовче відділення для іноземних громадян факультету слов’янської філології випустило більш ніж 3000 іноземних слухачів. Випускники підготовчого відділення КНЛУ для іноземних громадян виявили себе в галузі філології, дипломатії, економіки, медицини, архітектури, живопису, режисури театру і кіно. Викладачі відділення – фахівці високої кваліфікації, вони мають великий досвід викладання слухачам-іноземцям.
Завданням підготовчого відділення для іноземних громадян є навчання іноземних громадян російської (української) мови, підготовка їх до вступу в КНЛУ або в інші заклади вищої освіти України.
Прийом на навчання на підготовче відділення для іноземних громадян слухачів здійснюється на підставі індивідуального офіційного запрошення, виданого КНЛУ. Навчання на підготовчому відділенні здійснюється за договором, укладеним іноземцем з навчальним закладом. Форма здобуття освіти на підготовчому відділенні для іноземних громадян – денна, тривалість навчання – 10 місяців (з 1 вересня по 30 червня з перервою на новорічні зимові канікули).
У разі успішного закінчення підготовчого відділення для іноземних громадян слухачі отримують Свідоцтво про закінчення підготовчого факультету, відділення (підрозділу) для іноземців та осіб без громадянства Київського національного університету.
Протягом навчального року слухачі підготовчого відділення для іноземних громадян факультету вивчають російську мову, російську літературу, українську мову, історію України, економічну та соціальну географію світу, фонетику російської мови або другу іноземну мову (англійську / німецьку).
Вивчення мови триває і в позааудиторний час: екскурсії по Києву та по історичних місцях України, відвідування музеїв, театрів, виставкових залів сприяють ефективному оволодінню російською (українською) мовою.
Заняття слухачів проходять у новому навчально-лабораторному корпусі. До їхніх послуг бібліотека, читальні зали, комп'ютерні класи, фонокабінети, спортивний комплекс, їдальня, кафе, студентський клуб. Слухачі підготовчого відділення забезпечені всією потрібною навчальною літературою. Академічна група складається з 12 осіб, склад групи – інтернаціональний.
Оформлення запрошення для навчання та в’їзної візи
Для оформлення запрошення для навчання у КНЛУ абітурієнту потрібно подати комісії з відбору іноземних громадян для навчання в КНЛУ свої документи:
• копію закордонного паспорта (сторінка з фото), перекладену українською мовою в Україні й завірену українським нотаріусом;
• копію документа про освіту або з оцінками (балами), перекладену українською мовою в Україні й завірену українським нотаріусом;
• письмову згоду на обробку персональних даних.
У разі подання документів представником абітурієнта йому необхідно оформити нотаріальну довіреність на отримання запрошення на навчання.
Комісія з відбору іноземних громадян для навчання в КНЛУ протягом п’яти днів розглядає документи абітурієнта і надає відповідь про можливість навчання абітурієнта та в разі позитивного рішення готує Запрошення на навчання.
Під час подання всіх зазначених вище документів до комісії з відбору іноземних громадян для навчання в КНЛУ абітурієнт чи його представник має обов’язково вказати країну, у якій він буде отримувати студентську візу.
Після отримання запрошення на навчання абітурієнт чи його представник повинен сплатити візову підтримку, яка становить 324 грн. з ПДВ. Оплату візової підтримки можна здійснити у відділенні будь-якого банку в Україні.
Для отримання в’їзної візи на навчання в Україні абітурієнту необхідно звернутися до Посольства України в країні отримання візи на навчання із запрошенням на навчання від КНЛУ та всіма необхідними документами за вимогами Посольства.
Оформлення в'їзної візи триває близько одного місяця, тому, щоб отримати запрошення на навчання, потрібно подати комісії з відбору іноземних громадян для навчання в КНЛУ зазначені вище документи не пізніше, ніж за два місяці до початку занять. Після отримання візи "Д" на навчання представник абітурієнта, який буде його зустрічати, має обов’язково повідомити на факультет слов’янської філології дату прибуття абітурієнта до м. Києва та номер рейсу особисто, надавши фото відповідного запрошення та свій паспорт.
Перелік документів, необхідних іноземним громадянам
для вступу на підготовче відділення для іноземних громадян факультет слов’янської філології КНЛУ
1. Оригінал запрошення на навчання, виданий університетом.
2. Оригінал та дві копії документа про попередню освіту, перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу.
3. Оригінал та дві нотаріально завірені копії додатка до документа про освіту з інформацією про успішність з навчальних дисциплін, перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу.
4. Чотири копії паспорта, перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу (сторінка з фото).
5. Оригінал і копія медичного сертифіката про стан здоров'я, перекладена українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу.
7. 12 фотографій розміром 3,5x4,5 см (кольорові, матові).
Зазначені в п.п. 2, 3 документи мають бути засвідчені в країні їх видачі у спосіб, який офіційно застосовується в цій країні для такого засвідчення, та легалізовані відповідною закордонною установою України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.
Медичне обслуговування
Слухачі з числа іноземних громадян повинні обов'язково мати поліс медичного страхування на весь період навчання. Вартість поліса медичного страхування визначається угодою зі страховою компанією.
Посвідка на тимчасове проживання в Україні
Для отримання Посвідки на тимчасове проживання в Україні іноземний громадянин у триденний термін після прибуття в Україну повинен подати старшому інспекторові відділу міжнародного співробітництва та академічної мобільності (корпус 3, кімн. 911) такі документи:
1. Паспортний документ іноземця з візою "Д", якщо інше не передбачено законодавством і міжнародними договорами України, та копії сторінок з особистими даними і візою.
3. Переклад українською мовою сторінки паспортного документа іноземця з особистими даними, засвідчений нотаріусом або центром перекладів.
4. Квитанцію про сплату державного мита.
5. Дві фотокартки розміром 3,5x4,5 см (кольорові, на матовому папері).
6. Копію поліса медичного страхування на весь період навчання.
Посвідка на тимчасове проживання в Україні видається на термін навчання.
У разі, коли протягом строку дії посвідки на тимчасове проживання в документах, зазначених у підпунктах 2–3, змінилися відомості, такі документи подаються протягом 10 днів з моменту настання таких змін старшому інспекторові відділу міжнародного співробітництва та академічної мобільності.
Іноземець після отримання Посвідки повинен протягом 10 днів зареєструвати місце проживання, а в разі його зміни – перереєструвати в порядку, установленому Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Після закінчення терміну навчання в разі відсутності підстав для продовження строку дії Посвідки на тимчасове проживання або відрахування з університету іноземний громадянин зобов`язаний:
1. У семиденний строк надати старшому інспекторові деканату факультету слов’янської філології Посвідку на тимчасове проживання в Україні для зняття з реєстрації за місцем проживання.
2. Здати Посвідку на тимчасове проживання в Україні старшому інспекторові відділу міжнародного співробітництва та академічної мобільності (корпус 3, кімн. 911).
3. Отримати "Рішення" про скасування Посвідки на тимчасове проживання в Україні в ЦМУДМС в Києві та Київській області.
4. Виїхати за межі України.
Проживання в гуртожитку КНЛУ
Слухачі підготовчого відділення для іноземних громадян проживають у гуртожитку № 3 у три- і чотиримісних кімнатах.
Для поселення в гуртожиток іноземному студентові необхідно:
1. Укласти угоду на проживання (корпус № 3, кімн. 910).
2. Сплатити за проживання.
3. Отримати ордер на поселення (корпус № 3, кімн. 910).
4. Отримати перепустку до гуртожитку (гуртожиток № 3).
Адреса гуртожитку: м. Київ, вул. Феодосійська, 8/13.
Телефон: 525-68-65, 525-68-67
Комендант гуртожитку: Херсун Лідія Іванівна.
Голова студентської ради: Нікулін Даниїл.
Інформація про гуртожиток.
Кількість поверхів: 9
Житлова система: блокова, на поверсі – 8 кімнат, 2 санітарні вузли, 1 кухня, гаряче та холодне водопостачання.
Кімнати: 3- та 4-місні.
Загальна кількість кімнат: 70.
Вартість проживання слухачів підготовчого відділення для іноземних громадян у гуртожитку № 3 в І семестрі 2021/2022 навчального року становить 8 152, 90 грн.
Фото 1. Загальний вигляд гуртожитку.
Фото 2, 3. Кімнати.
03150, Україна
м. Київ-150,
вул. Лабораторна, 5/17, кімн. 910 (корпус 3)
тел. +38 (044) 521-61-54
e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
тел.: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)
тел.: +38 (044) 529-82-86 (приймальна комісія)
факс: +38 (044) 287-67-88
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
03150, Україна
м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73