Бібліотека

День незалежності Греції – ДЕНЬ ОХІ відзначає кафедра загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології!

В історії Греції чимало дат, які шанують і відзначають нащадки, але найбільш визначною датою є 28 жовтня – День, коли весь грецький народ сказав “Ні” (Охі) італійській окупації під час Другої світової війни.

День “Охі” святкують усі греки, хоч би де вони не мешкали. “Ні” – саме так відповіли жителі Еллади 28 жовтня 1940 року на ультиматум італійських фашистів, які вимагали відкрити кордон країни для розгортання воєнних дій на території Європи.

Друга світова війна. Гітлер готує напад на балканські країни, здійснити який було доручено союзнику фашистської Німеччини – Італії на чолі з Муссоліні. У ніч з 27 на 28 жовтня 1940 року італійський посол у Греції з'явився в кабінеті прем'єр-міністра Іоанніса Метаксаса, де передав йому телеграму від Муссоліні, в якій зажадав від країни перейти під командування італійського уряду і дозволити їхньому війську потрапити на Балкани через свою територію. Але відповідь греків була категоричною: “ОХІ”, тобто (“НІ”).

Так, 28 жовтня 1940 року Греція вступила у Другу світову війну, героїчно закривши собою балканських сусідів. А цей день назавжди увійшов в історію Греції як “День ОХІ”.

Відтоді 28 жовтня офіційно визнане в усіх регіонах Греції національним святом. Скрізь проходять урочисті церемонії і заходи, присвячені пам'яті загиблих героїв грецького руху Опору, звучить урочиста музика і слова подяки героям, які віддали життя за незалежність і процвітання Греції.

Кафедра загального і порівняльного мовознавства та новогрецької філології разом зі студентами, які вивчають новогрецьку мову і культуру еллінів, також відзначає це свято, з нагоди якого  30 жовтня 2014 о 14.00 в ауд. 343/1 відбудеться демонстрація мультимедійних презентацій, посвячених Дню ОХІ, а також нагородження переможців конкурсу на краще есе з цієї тематики.