Ухвала «Про звернення Президента Спілки ректорів ВНЗ України до ректорів вищих навчальних закладів України і до Російського Союзу ректорів»

Ухвала вченої ради Київського національного лінгвістичного університету «Про звернення Президента Спілки ректорів ВНЗ України до ректорів вищих навчальних закладів України і до
Російського Союзу ректорів»

від 04.03.2014 р.

Вчена рада університету, обговоривши звернення Президента Спілки ректорів ВНЗ України до Російського Союзу ректорів, висловлює стурбованість подіями, що відбуваються в нашій країні останнім часом.
Вчена рада наголошує на тому, що народ України – українці, росіяни, білоруси, кримські татари, поляки, євреї, румуни, угорці та ін. – завжди був і залишається мирним, толерантним, волелюбним. Наша країна – єдина і нероздільна держава, що створює рівні можливості для всіх громадян своєї Вітчизни.
Ми впевнені, що всі негаразди, які виникли в нашій країні, ми здатні розв’язати власними силами, без втручання інших держав.
Народ України завжди ставився і ставиться з братньою любов’ю до народу Росії. Нас об’єднують спільні цінності, спільна історія, прагнення до кращого майбутнього.
Ми відкидаємо надумані заяви стосовно обмеження прав російськомовних громадян, зокрема на отримання освіти.

Вчена рада  університету   у х в а л ю є:

1. Підтримати звернення Президента Спілки ректорів України Леоніда Губерського до ректорів вищих навчальних закладів України і до Російського Союзу ректорів.

2. Студентам, науково-педагогічним працівникам, усьому колективу університету зміцнювати єдність і трудову дисципліну, громадянську відповідальність та бути готовими в будь-який час стати на захист своєї Батьківщини.  Водночас закликаємо до розуму, зваженості, витримки.

3. Звернутися до університетів-партнерів Російської Федерації із закликом підтримати Україну в її боротьбі за незалежність, оновлення державно-суспільного організму та недопущення ворожнечі між двома великими слов’янськими народами, руйнування історичних зв’язків двох держав у сфері освіти, науки, культури, економіки  та на родинному рівні.

Голова вченої ради, ректор                                                                                                                          Р.В. Васько