Новини та події

ІІІ Міжнародна конференція Української асоціації когнітивної лінгвістики і поетики (УАКЛіП) «Інтермедіальність на перетині наукових парадигм: ретроспектива і сучасність»


Міністерство освіти і науки України

Українська асоціація когнітивної лінгвістики і поетики (УАКЛіП)
Київський національний лінгвістичний університет
Центр когнітивних і семіотичних досліджень КНЛУ
Українське Фулбрайтівське коло

ІІІ Міжнародна конференція Української асоціації когнітивної лінгвістики і поетики (УАКЛіП)

«Інтермедіальність на перетині наукових парадигм:
ретроспектива і сучасність»

20-22 травня 2021 року

(Київ, вул. Велика Васильківська 73, КНЛУ, Центральний корпус,
вул. Лабораторна 5/17, ІІІ корпус)

https://iii-mizhnarodna-konferentsiia-uaklip-2.jimdosite.com/

У сучасному дослідницькому контексті інтермедіальність (синтез чи взаємодія мистецтв) постає як явище парадигмального характеру, яке розглядається в усьому комплексі своїх виявів, що маркують зміни у способі художнього мислення та синкретичності художнього сприйняття. Ключовим стає погляд на художній або інший мистецький твір як гібридний артефакт, що виникає внаслідок (лінгво)креативної діяльності, уяви та осяяння творчої особистості (особистостей). У ньому закарбовано сліди полімодальності художньої свідомості та поетичного мислення, інтерсеміотичної взаємодії різних видів мистецтва, полікодового та мультимодального симбіозу різноманітних мистецьких форм, інтеракції різних культур в аспекті мультикультуральності та національної ідентичності, а також культуроспецифічних рис образотворення, наративізації, інтрасеміотичного й інтерсеміотичного перекладу. Останнім часом явище інтермедіальності перетинає межі власне художнього і мистецького дискурсів, виходячи в сферу публічної, академічної і медійної  комунікації.

Запропонована конференційна дискусія передбачає розгляд проблематики інтермедіальності в ретроспективному ключі та з погляду сучасності і включає два основних ракурси – онтологічний (феноменологія інтермедіальності) та епістемологічний (студії інтермедіальності). Планується висвітлити роль інтермедіальності й суміжних феноменів у формуванні сучасної наукової епістеми; історію та сучасний стан досліджень взаємодії мистецтв у міждисциплінарному контексті; перспективи розбудови інтермедіальних студій. До участі запрошуються філологи (мовознавці, літературознавці, перекладознавці), мистецтвознавці, культурологи та представники інших галузей гуманітаристики. Можуть пропонуватися власні нові, оригінальні ідеї та сюжети, пов’язані із проблематикою конференції.  

Робочі мови конференції: українська, англійська.


Проблематика конференції

І.  Феноменологія інтермедіальності: становлення і розвиток

ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ і візуальні мистецтва (живопис, скульптура, фотографія)
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ у кінематографічному дискурсі
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ крізь призму музикалізації художнього/ поетичного дискурсу
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ у контексті театралізації і кінетичних мистецтв
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ і риторика публічного/академічного мовлення
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ і медійна комунікація
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ і мультимодальність
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ і інтерсеміотичність
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ в аспекті культурної варіативності


ІІ. Студії інтермедіальності: традиції і сучасний стан

ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ  і лінгвістика/лінгвопоетика: когнітивно-семіотичні, жанрово-стилістичні, лінгвопсихологічні, семіотико-наративні, когнітивно-риторичні, екопоетологічні студії інтермедіальності
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ у літературознавчому ракурсі: музична, кінестетична та візуальна образність літературного твору, музична/малярська естетика різних літературно-художніх напрямів, принцип монтажу і поетика кіно
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ: погляд перекладознавця (стратегії інтермедіального перекладу, інтерсеміотичний переклад, театральний переклад, оперний переклад, кінопереклад)
ІНТЕРМЕДІАЛЬНІСТЬ у мистецтвознавчому і культурознавчому контексті

Подання заявок і тез доповідей

До 30 жовтня 2020 р. вкладеним листом за електронною адресою
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.   


Вимоги до оформлення тез

Обсяг тез: одна повна сторінка разом із бібліографією, поданою одним абзацом без нумерації. Текстовий редактор: Microsoft Office Word 2007. Сторінка: формат А4, усі поля – 2,0 см. Шрифт: Times New Roman, розмір – 12 pt. Міжрядковий інтервал: одинарний. Назва тез – напівжирним шрифтом по центру ВЕЛИКИМИ літерами. Нижче по центру – прізвище та ініціали автора / авторів звичайним шрифтом. У рядку нижче – відцентрована назва університету / установи курсивом. Далі після пропуску у два інтервали друкується основний текст тез. Оформлення бібліографії та текстових посилань у форматі АРА.

Повідомлення про прийняття доповіді до участі в конференції – до 31 грудня 2020 р.
Сплата організаційного внеску (для доповідачів і гостей) – до 1 березня 2021 р.


Організаційний внесок

Повний – 400 грн.; для студентів – 75 грн.
Для членів УАКЛіП та членів Українського Фулбрайтівського кола – 200 грн.
Для аспірантів, які є членами УАКЛіП, – 150 грн.
Для студентів, які є членами УАКЛіП, – безкоштовно
Оргвнесок включає: матеріали конференції (програму, сертифікат та ін.), збірку тез, вітальний фуршет, перерви на каву, культурну програму (частково).

Детальнішу інформацію про пленарних доповідачів, реквізити для сплати оргвнеску, проживання, культурну програму буде надано у додатковому інформаційному листі, розісланому учасникам та розміщеному на сайті УАКЛіП http://uaclip.at.ua до 15 грудня 2020 р.

Конференцію планується проводити у звичному режимі. У разі виникнення карантинних обмежень буде надано додаткові роз’яснення.


Контакти

проф. Воробйова Ольга Петрівна           e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
                                                             +38-0675071041

проф. Маріна Олена Сергіївна                e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
                                                             +38-0994399042

д.філол.н. Ізотова Наталя Павлівна         e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

аспірантка Раренко Наталя Вікторівна     e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Тел. для довідок (+380-44) 287-23-95


Конференцію організовано в межах виконання фундаментального наукового дослідження МОН «Лінгвістика інтермедіальності у викликах сучасності: полімодальність мислення, інтерсеміотичність тексту, полілог культур» (реєстраційний номер 0119U100934)

Київський національний
лінгвістичний університет

тел.: +38 (044) 287-33-72 (приймальна ректора)
тел.: +38 (044) 529-82-86 (приймальна комісія)
факс: +38 (044) 287-67-88
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

03150, Україна
м. Київ-150,
вул. Велика Васильківська, 73

Зберегти

Зберегти